Hoşgeldiniz Bugün

5-D HATTINDA SEFERLER BAŞLIYOR

Vatandaşlardan gelen talepleri değerlendiren Edirne Belediye Başkanlığı; Mevlana Cami- Cumartesi Pazarı arasında hizmet verecek olan 5-D minibüs hattını uygulamaya sundu. 5-D hattının sefere başlamasıyla birlikte Edirneliler Şükrüpaşa Mahallesi Mithat Vardar Caddesi ve Abdi İpekçi Caddesi’nden; Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Cumartesi Pazarı, Margi Outlet, Mimar Sinan Kapalı Spor Salonu ve Zübeyde Hanım Caddesi’ne ulaşım sağlayabilecek.

Vatandaşlardan gelen yoğun talepleri değerlendiren Edirne Belediye Meclisi; yeni bir hat kurulmasına karar verdi. Alınan karar doğrulusunda yeni kurulan 5-D  minibüs hattıyla vatandaşlar Şükrüpaşa Mahallesi Mithat Vardar Caddesi ve Abdi İpekçi Caddesi’nden;  Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Cumartesi Pazarı, Margi Outlet, Mimar Sinan Kapalı Spor Salonu ve Zübeyde Hanım Caddesi’ne ulaşım sağlayabilecek.

5-D Hattı seferlere 6 Mart Çarşamba Saat:07.30’da Nimeter Sitesi önünden başlayacak ve her 30 dakikada bir araç hareket edecek.

Yapılan düzenleme ile 5D Nolu Hat (Mevlana Cami- Cumartesi Pazarı) güzergâhı şöyle;

“Nimeter Sitesi - Abdi İpekci Caddesi takiben Mevlana Cami – Bülent Ecevit Caddesi – Nine Heykeli’nden sağa dönerek Şehit Üsteğmen Efkan Yıldırım Caddesi – Şehit Lütfü Küçükyoğurtlu Caddesi – Ali Rıza Ataktürk Caddesi- takiben D-100 karayolu- Trakya Birlik Kavşağı’ndan  Zübeyde Hanım Caddesi – takiben Mazlum Güngör Caddesi- Ayçiçek heykeli-  Şehit Lütfü Küçükyoğurtlu Caddesi-sağa dönerek Şehit Üsteğmen Efkan Yıldırım Caddesi – Nine Heykeli’nden takiben Ahmet Yalçın Sarıgöl Caddesi-  Abdi İpekci Caddesi -  Nimeter Sitesi”